برگزاری کارگاه آموزشی آسیب های ناشی از مصرف مواد آرایشی وبهداشتی نامرغوب برروی پوست

"اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَدَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا"

برگزاری کارگاه آموزشی آسیب های ناشی از مصرف مواد آرایشی وبهداشتی نامرغوب برروی پوست

 

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران بیرجند: کارگاه آموزشی آسیب های ناشی از مصرف مواد آرایشی نامرغوب با همکاری کمیته اموربانوان وبا حضور بانوان اداره کل ،مراکز، مدیران ،مربیان و فراگیران آموزشگاه های آزاد مراقبت و زیبایی در سالن آمفی تئاتر اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان برگزار گردید.

دکتر حسینی متخصص پوست و مو شهرستان بیرجند بیان داشتند:بسیاری از محصولات آرایشی حاوی ترکیباتی از مواد مصنوعی هستند که با بروز مشکلات بهداشتی و بیماری‌هایی چون سرطان، اختلالات هورمونی، مشکلات ناباروری، آسم، آلرژی، دیابت و حتی نواقص مادرزادی مرتبطند

طبق بررسی ها ثابت شده است که مصرف مداوم مواد آرایشی می‌تواند باعث ایجاد و یا تشدید آکنه‌های صورت و بدن، درماتیت سبوره، رویش قارچ‌های سطحی روی پوست صورت و گردن و بدن، تعریق زیادو ایجاد انواع مختلف حساسیت‌های تماسیو آلرژیک میگردد.

بدون شک استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی یک پدیده روانی اجتماعی است .شاید افزایش اطلاعات مصرف کنندگان لوازم آرایشی درباره مضرات این لوازم بتواند در استفاده بی رویه از آن ها هشداردهنده باشد. وی تصریح کرد: متاسفانه در چند سال اخیر مصرف مواد آرایشی در بین زنان افزایش یافته و توصیه می‌شود از لوازم آرایشی کمتر استفاده شود زیرا بی اثر بودن مواد آرایشی اثبات نشده و ممکن است در آینده اثرات زیان باری بر سلامتی داشته باشد. متاسفانه با توجه به بازار فروش خوب این مواد در کشور، انواع تقلبی و غیراستاندارد آنها نیز به طور رایج مشاهده می‌شود.

با توجه به این که بسیاری از این لوازم و مواد آرایشی غیراستاندارد بوده و یا حداقل با استانداردهای بسیار پایین‌ تولید می شوند، توصیه کلی من این است که بانوان عزیز، مصرف این مواد را به حداقل برسانند و گاهی اوقات (نه به صورت مداوم) از آنها استفاده نمایند و تا حد ممکن از انواع شناخته شده و استاندارد آنها استفاده کنند تا میزان عوارض ناشی از این مواد به حداقل برسد.

 

.

عفاف و حجاب

 

سایت های مرتبط

لینک های تصویری