"اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَدَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا"

JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

برگزاری کارگاه آموزشی رایحه درمانی

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران بیرجند: کارگاه اموزشی رایحه درمانی با حضور سرکارخانم دکتر کهنسال (کارشناسومدرس گیاهان دارویی )وبانوان شاغل اداره کل ومراکز ، مدیران ،مربیان و فراگیران آموزشگاه های آزاد ومرکز خواهران و در سالن آمفی تئاتر اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان برگزار گردید.

دکتر کهنسال کارشناس ومدرس گیاهان دارویی استان گفت: رایحه درمانی (آروماتراپی) شاخه‌ای از طب گیاهی است که در آن از برخی روغن‌های گیاهی به صورت استنشاقی یا همراه با ماساژ و به صورت موضعی استفاده می‌شود. رایحه درمانی به بهبود سلامت قسمت‌های مختلف بدن کمک می‌کند و باعث ارتقا شرایط روحی و تغییر وضعیت هشیاری فرد می‌شود. از این علم به عنوان تجویزهای تکمیلی در بهبود بیماری‌ها نیز استفاده می‌شود.

همچنین عنوان نمودندتحقیقات زیادی ثابت کرده که گیاهان دارویی می توانند در درمان ناراحتی های پوستی نقش داشته باشند البته بسیاری از این درمان ها به راحتی و به صورت خانگی انجام می شوند . در رایحه درمانی، تنها از عصاره یک گیاه خاصاستفاده نمی‌شود و در واقع می‌توان گفت که رایحه درمانی به صورت هم‌افزایی با استفاده از روغن‌های گیاهی مختلف انجام می‌شود تا تاثیر درمانی بهتری داشته باشد که این امرنیاز به دانش وتخصص فوق میباشد.

از طرف دیگر اگر چند عصاره گیاهی مختلف را بدون آگاهی با هم ترکیب کنید ممکن است ناخواسته سمی درست شود که برای بدن خطرناک باشد. به همین منظور، متخصصین رایحه‌درمان، عصاره بعضی گیاهان را رقیق می‌کنند تا تاثیر نامطلوبی برای بدن نداشته باشد. همان‌گونه که اشاره شد، اگر از عصاره‌های گیاهی غلیظاستفاده کنید، ممکن است عوارض بدی را برای بدن به دنبال داشته باشد.

درادامه مطالبی درخصوص مزایای رایحه درمانی برای بدن وشناخت گیاهان موثر درکاهش استرس ،بهبودحافظه وافزایش انرژی بدن ودرمان حساسیت های پوستی راارائه نمودند

برگزاری سیمینارتخصصی آسیب های ناشی از مصرف مواد آرایشی نامرغوب روی پوست ومو

 

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران بیرجند: کارگاه آموزشی آسیب های ناشی از مصرف مواد آرایشی نامرغوب با همکاری کمیته اموربانوان وبا حضور بانوان اداره کل ،مراکز، مدیران ،مربیان و فراگیران آموزشگاه های آزاد مراقبت و زیبایی در سالن آمفی تئاتر اداره کل آموزش فنی و حرفه ای استان برگزار گردید.

دکتر حسینی متخصص پوست و مو شهرستان بیرجند بیان داشتند:بسیاری از محصولات آرایشی حاوی ترکیباتی از مواد مصنوعی هستند که با بروز مشکلات بهداشتی و بیماری‌هایی چون سرطان، اختلالات هورمونی، مشکلات ناباروری، آسم، آلرژی، دیابت و حتی نواقص مادرزادی مرتبطند

طبق بررسی ها ثابت شده است که مصرف مداوم مواد آرایشی می‌تواند باعث ایجاد و یا تشدید آکنه‌های صورت و بدن، درماتیت سبوره، رویش قارچ‌های سطحی روی پوست صورت و گردن و بدن، تعریق زیادو ایجاد انواع مختلف حساسیت‌های تماسیو آلرژیک میگردد.

بدون شک استفاده بیش از حد از لوازم آرایشی یک پدیده روانی اجتماعی است .شاید افزایش اطلاعات مصرف کنندگان لوازم آرایشی درباره مضرات این لوازم بتواند در استفاده بی رویه از آن ها هشداردهنده باشد. وی تصریح کرد: متاسفانه در چند سال اخیر مصرف مواد آرایشی در بین زنان افزایش یافته و توصیه می‌شود از لوازم آرایشی کمتر استفاده شود زیرا بی اثر بودن مواد آرایشی اثبات نشده و ممکن است در آینده اثرات زیان باری بر سلامتی داشته باشد. متاسفانه با توجه به بازار فروش خوب این مواد در کشور، انواع تقلبی و غیراستاندارد آنها نیز به طور رایج مشاهده می‌شود.

با توجه به این که بسیاری از این لوازم و مواد آرایشی غیراستاندارد بوده و یا حداقل با استانداردهای بسیار پایین‌ تولید می شوند، توصیه کلی من این است که بانوان عزیز، مصرف این مواد را به حداقل برسانند و گاهی اوقات (نه به صورت مداوم) از آنها استفاده نمایند و تا حد ممکن از انواع شناخته شده و استاندارد آنها استفاده کنند تا میزان عوارض ناشی از این مواد به حداقل برسد.

بازدید آقای دکتر حسینی مشاور استاندار در امور اقتصادی ، حسین خوش آیند مدیرکل موزش فنی و حرفه ای استان و هيات همراه از کارگاه های مهارتی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان بیرجند

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان بیرجند: دکتر حسینی مشاور استاندار در امور اقتصادی ، حسین خوش آیند مدیرکل موزش فنی و حرفه ای استان و هيات همراه از کارگاه های مهارتی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان بیرجند بازدید بعمل اوردند.

زهراشاهرخی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران نیز در این بازدید با بیان مسایل پیش روی آموزش فنی و حرفه ای در شهرستان بیرجند ، حمایت مسئولین اجرایی این شهرستان را خواستار شد .

شایان ذکر است ، تامین فضای مناسب جهت ارائه محصولات و خدمات مهارت آموختگان اشتغال یافته و حمایت از آموزش های مهارتی با نگاهی ویژه به تامین نیازهای آن از طریق ظرفیتهای شهرستانی ، از جمله موارد مطرح شده در این بازید به شمار می آمد.

برگزاری کارگاه آموزشی تاثیرات ورزش در سلامت بانوان و نقش آن در پیشگیری از بیماریهای شایع زنان باحضور سرکار خانم دکتر نظام دوست ... مرکز اموزش فنی و حرفه ای شهرستان بیرجند

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان بیرجند: در دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی ،کارگاه آموزشی تاثیرات ورزش در سلامت بانوان و نقش آن در پیشگیری از بیماریهای شایع زنان باحضور سرکار خانم دکتر نظام دوست درمرکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بیرجند برگزار گردید.

دکتر نظام دوست در این دوره اظهار داشتند: ناتوانی ناشی از بیماریهای مزمن مانند دیابت، فشار خون و چاقی که عامل خطر مهم در بیماریهای قلبی محسوب می شود، باعث افزایش خطر بروز این بیماری ها شده و همچنین سرطان های زنان به ویژه سرطان پستان به عنوان شایعترین سرطان زنان باعث خسارت های فردی خانوادگی و اجتماعی فراوانی می شود.

وی، بیماریهای اعصاب و روان بخصوص افسردگی ، بیماریهای عضلانی اسکلتی به ویژه کمردرد و دردهای مفصلی ، کم خونی و یائسگی را از سایر بیماریهای شایع زنان برشمرد و گفت: با توجه به مسئولیت و نقش های متعدد خانوادگی و اجتماعی زنان، باید خود مراقبتی زنان در همه زمینه ها به عنوان عامل مهم پیشگیری از بیماریها و مرگ و میر مادران و زنان موردتوجه قرار گیرد.

برگزاری نمایشگاه توانمندی دستاوردهای فراگیران مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران بیرجند - مناسبت دهه فجر انقلاب

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان بیرجند: نمایشگاه توانمندی دستاوردهای فراگیران مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان بیرجند به مناسبت دهه فجر انقلاب در بلوار شهدای عبادی روبروی دادگستری (مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان بیرجند) برگزار گردید.