"اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَدَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا"

JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

برگزاری دوره ی منشور حقوق شهروندی ویژه کارکنان

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان بیرجند:حسب ضرورت موضوع و اعلام مرکزآموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت استان خراسان جنوبی مبنی بر برگزاری دوره ی آموزشی منشور حقوق شهروندی در نظام اداری به مدت ۸ ساعت با هدف آشنایی کارکنان اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان و مراکز تابعه ،توسط جناب آقای دکتر اعزامی پژوهشگر ، مدرس سازمان این دوره آموزشی برگزار گردید

غلامرضا نصیری در ادامه گفت: در پایان این دوره آموزشی که با نظارت مرکزآموزش و پژوهش های توسعه و آینده نگری سازمان مدیریت استان خراسان جنوبی برگزار گردید گواهینامه آموزشی برای شرکت کنندگان اعطا خواهد شد.

پیام تبریک معاون وزیر و رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور به مناسبت فرارسیدن میلاد حضرت مسیح (ع)

بسمه تعالی

وَالسَّلَامُ عَلَيَّ يَوْمَ وُلِدْتُ وَيَوْمَ أَمُوتُ وَيَوْمَ أُبْعَثُ حَيًّا

ذَلِكَ عِيسَى ابْنُ مَرْيَمَ قَوْلَ الْحَقِّ الَّذِي فِيهِ يَمْتَرُونَ

سلام بر من، روزی که زاده شدم و روزی که می میرم و روزی که دیگر بار زنده برانگیخته
می شوم.این است عیسی بن مریم به سخن حق همان که درباره او در تردید بودند .

( سوره مریم آیات 33 و 34 )

                  

در آستانه ی میلاد حضرت عیسی (ع) به شمار برگ‌ها و عدد قطره‌های باران،خداوند مهربان را سپاس و ستایش می‌گوییم که ما را به درکِ حقیقتِ رسالتِ انبیاء بینا کرد و به اتکای نور بی زوال هدایت، انسان و جهان را در مسیر بازگشت به منشاء آفرینش سرافراز فرمود.

در این ایام مشحون از شوق، امید است بیش از پیش توفیق و سربلندی ملت شریف ایران به ویژه هم وطنان مسیحی خود را شاهد باشیم.

سلیمان پاک سرشت

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

دانلود فايل : 58.jpg ( 2603KB )

همزمان با آغازهفته وحدت در پیامی رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور میلاد پیامبر اکرم صلی الله وعلیه و آله را تبریک گفت

به نام خدا

همزمان با آغازهفته وحدت در پیامی

رئیس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور میلاد پیامبر اکرم صلی الله وعلیه و آله را تبریک گفت

در آستانه حلول عید اعظم آسمانی، میلاد حضرت ختمی مرتبت، پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله، همراه با هزاران ذکر شکر و شادی، این رویداد را تبریک و تهنیت گفته و آرزو می­کنم که به واسطه نور وجود آن حضرت، امکان حیات پاک و پایدار برای همه انسان‌ها فراهم شود.

بی­گمان بیان عظمت اندازه‌های این عید الهی در قالب کلمات امکان پذیر نیست. زیباترین، امیدبخش‌ترین و عالی‌ترین اتفاق تعالی‌بخش کل هستی در همین دم، برای انسان­ها رخ داده ‌است و از منظر آموزه‌های قرآنی، ولادت و رسالت پیامبر اسلام صلی الله علیه و آله، مقوله‌ای متعلق به سرآغاز آفرینش هستی است و به تعبیر زیبای شاعر؛

آنجا که میان خاک و گِل بود آدم                               در عالم جان و دل، پیمبر او بود

میلاد پیامبر جشن همه انسان­ها و همه جوامعی است که طالب نور هدایت، رستگاری، عدالت و زندگی سالم هستند. کسانی که در هر گوشه عالم طالب نور حقیقت و رستگاری راستین هستند و از فریب­ها و پیام­های ظاهر سازی شده خسته و در پی امیدی برای ساختن فردای خویش­اند.

تبریک مخصوص خود را خدمت خانواده بزرگ آموزش فنی و حرفه‌ای کشور تقویم می­کنم تا در کنار شادی و شعف این عید الهی، مفتخر به بهره­گیری از آموزه‌های گرانسنگ این مناسبت آسمانی در گستره کارها و کوشش­ها و حرفه‌ها هستند. سنت و سیره و تعالیم پیامبر اسلام و نوع رفتارها و احادیث پرمعنای آن حضرت و مشیت الهی بر این استوار است که انسان­هایی که به صورت مداوم در کار و تولید و ساختن و آبادانی باشند، آثار و نتایج کوشش خویش را خواهند دید.

و اینک که به دلیل صعوبت مسیرهای منتهی به تولید و خدمات، همه آنان که دست به کار و کوششی هستند، باید باور داشته باشند که بر مبنای آنچه در قرآن کریم، رسالت و سنت مشهود پیامبر صلی الله علیه و آله آموخته­ایم، به شرط وجود ایمان قلبی و کوشش مجدانه، نتایج و حاصل کارها تضمین شده است.

اکنون به میمنت این رویداد آسمانی و این هفته حیاتی در جهان اسلام، ضمن تاکید و پیروی جدی از آموزه های قرآنی و اسلامی که بر زبان و سیره پیامبر جریان یافته، نگرش­ها و معتقدات خود را در مورد مسائل جامعه اسلامی، همگرا با همه مسلمانان معتقد به کار و کوشش هدفمند و با تجدید عهد و اتحاد راستین تازه می­کنیم و امید داریم که با عنایت خداوند تعالی آرمان­ها و آرزوهای ما در این مسیر هرچه بیشتر محقق گردد.

و سخن آخر تبریک دوباره و بشارت شادی و سلام و هزاران هزار ثنا برای پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله.

سلیمان پاک سرشت

معاون وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی و

رییس سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور

دانلود فايل : raeis.jpg ( 3611KB )

هم اندیشی توسعه آموزش های مهارتی فی مابین مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بیرجند و گروه های هدف بهزیستی

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان بیرجند ، جلسه ی هم اندیشی توسعه آموزش های مهارتی فی مابین مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بیرجند و گروه های هدف بهزیستی در مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان بیرجند برگزار گردید.

   زهرا شاهرخی رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران شهرستان بیرجند نیز ضمن خیر مقدم به مهمانان از آمادگی مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان و آموزشگاه های آزاد در جهت مهارت آموزی گروه های هدف مجموعه بهزیستی را اعلام داشته و نیازسنجی و معرفی متقاضیان گروه های هدف در حرف مختلف را خواستار شدند.

حسین دانش رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران شهرستان بیرجند ضمن خیرمقدم گفت: مهارت آموزی و توانمند سازی گروه های هدف بهزیستی را لازمه اقتصاد مقاومتی و اشتغال پویا ذکر نمودند و به تشریح دوره های مهارتی و کارگاه های آموزشی مرکز پرداختند و نقش خانواده ها را در راهنمایی و هدایت فرزندان جهت کسب مهارت های زندگی و فنی پر رنگ عنوان کردند که می توانند با هدایت فرزندان در کاهش آسیب های اجتماعی نقش ارزنده ای ایفا نمایند.

         رییس مرکز آموزش فنی و حرفه ای برادران بیرجند در ادامه در مورد مهارت آموزی در محیط کار واقعی و کارورزی فارغ التحصیلان دانشگاهی و مزایای آن جهت تولید و اشتغال مطالبی را بیان داشتند .

زهره رضایی پور مدیرعامل موسسه خیریه مهر کویر نیز ضمن تشکر از توجهات مراکز آموزش فنی و حرفه ای در جهت توانمند سازی و مهارت آموزی ، گروه های کودکان کار و خیابانی و زنان سرپرست خانوار را مطرح نموده که با همکاری و تعامل دو مجموعه بتوانیم زمینه های اشتغال و اقتصادی این گروه ها را فراهم سازیم.

مقرر گردید تا جهت آشنایی بیشتر گروه های هدف بهزیستی و مجموعه های تابعه در زمان های مشخص شده از کارگاه های مهارتی مراکز آموزش فنی و حرفه ای شهرستان بازدید بعمل آید.

برگزاری دوره آموزش مقدماتی کامپیوتردانش آموزان پایه ششم دبستان دخترانه ندای علی (ع)چهکنددرمرکز آموزش فنی وحرفه ای خواهران بیرجند

به گزارش روابط عمومی مرکزخواهران بیرجند:تعداد45نفراز دانش آموزان دختران پایه ششم ابتدایی دردوگروه آموزشی مهارت مقدماتی کامپیوتررا توسط مربی مرکز خواهران کسب نمودند.ودرپایان دوره ازکارگاههای آموزشی مرکزبازدیدنمودند