"اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَدَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا"

JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

برگزاری یادواره شهدای اداره کل آموزش فنی وحرفه ای استان به مناسبت هفته ملی مهارت

همزمان با هفته ملی مهارت از  18 خانواده شهید حوزه فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی تجلیل شد.به گزارش ایسنا، حسین خوش آیند، مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای، روز گذشته در مراسم یادواره شهدای خانواده فنی و حرفه‌ای استان به مناسبت هفته ملی مهارت، اظهار کرد: شهدا در دوران دفاع مقدس و دفاع از حرم از همه چیز خود گذشتند و با از خودگذشتگی جان خود را فدا کردند تا استقلال و عزت در کشور باشد.

وی با بیان اینکه همه ما مدیون خون شهدا هستیم، افزود: ما در قبال خون شهدا مسئول هستیم و برگزاری یادواره شهدا تلنگر و یادآور مسئولیت ماست که ادامه دهنده راه شهدا باشیم

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای با تاکید بر اینکه این یادواره شهدا در راستای کنگره ملی دو هزار شهید استان برگزار شد، تصریح کرد: امسال در مسابقات ملی مهارت، نخبگان و کارآموزان استان با کسب مدال طلا، نقره و دیپلم افتخار توانستند جزو پنج استان برتر کشور شناخته شوند.

حجت الاسلام نوفرستی، قائم مقام نماینده ولی فقیه نیز در این مراسم گفت: در میدان جنگ اقتصادی با همت جوانان، در مسابقات ملی مهارت مدال کسب می کنند و این امر افتخار آفرینی و ادامه دهنده راه شهدا است.

وی ادامه داد: اسلام در دامن خود شهدا و شخصیت‌های را تربیت می کند که تمام وجود خود را وقف دین کرده و با خدا معامله می‌کنند

نوفرستی با بیان اینکه در قرآن کریم دو گروه از خانواده‌ها به عنوان الگو معرفی می‌شوند، اظهار کرد: خانواده حضرت ابراهیم(ع) یکی از این خانواده‌ها است که در تاریخ نام آنان زنده می‌ماند و حاجیان باید از این خانواده الگو بگیرند. وی افزود: پیامبر اکرم(ص) و خاندان ایشان الگو و اسوه حسنه دیگری هستند که خداوند در قرآن معرفی می‌فرماید.نوفرستی با تاکید بر اینکه در ادامه راه شهدا و خط سرخ کربلا و عاشورا رسالت ما بسیار سنگین است، یادآور شد: امروز نظام اسلامی و انقلاب در سطح منطقه دارای قدرت و جایگاه بزرگی است و باید همه در ادامه راه شهدا به پیشبرد اهداف اسلام و انقلاب کمک کنیم.

بازدید مدیرکل دفتر جذب وحمایت ازسرمایه گذاری استانداری ومدیرکل آموزش فنی وحرفه ای ازنمایشگاه وکارگاههای مهارتی مرکزآموزش فنی وحرفه ای خواهران -هفته ملی مهارت

به گزارش روابط عمومی مرکزآموزش فنی وحرفه ای خواهران بیرجند:مدیرکل دفترجذب وحمایت ازسرمایه گذاری استانداری ومدیرکل آموزش فنی وحرفه ای وجمعی ازمسئولین استان از نمایشگاه توانمندیهاودستاوردهای مهارت آموزان با عنوان (مهارت واشتغال)مرکزآموزش فنی وحرفه ای خواهران بازدید به عمل آوردند.مدیرکل دفترجذب وحمایت ازسرمایه گذاری استانداری خراسان جنوبی درحاشیه بازدید عنوان نمودند: خلاقیت وایده هابایددرقالب دوره های مهارت آموزی ظهور وبروز پیدا کنند.ودنیای امروزبرامرمهارت تکیه داردومانیزبه سمت این مهم حرکت میکنیم تابتوانیم بامهارت آموزی زمینه اشتغال را فراهم کنیم

دراین بازدید حسین خوش آیند مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای اظهارداشت: درسال96توانسته ایم کارکاههای آموزشی رابا توجه به نیازسنجی به عمل آمده ازنظرتجهیزات موردنیازبه روزرسانی نماییم.

درادامه شاهرخی رئیس مرکزآموزش فنی وحرفه ای خواهران: ضمن خیرمقدم درخصوص فعالیتهای مرکزآموزش فنی وحرفه ای خواهران درحوزه های مختلف وهمچنین عملکرد آموزشی سال96وچهارماهه 97 را عنوان نمودند.

 

 

 

بازدیددانش آموزان دبیرستان دخترانه هاجر

به گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی وحرفه ای خواهران ،دانش آموزان دوره متوسطه اول دبیرستان دخترانه هاجر به همراه جمعی ازمسئولین  از کارگاههای مهارتی مرکز خواهران بازدید کردند.

شاهرخی رئیس مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران گفت: اجرای بازدیدهای  همگانی از مراکز آموزش فنی و حرفه ای فرصت خوبی جهت توسعه فرهنگ مهارت آموزی و معرفی آموزش های مهارتی برای دانش ‌آموزان است .

شاهرخی بیان داشت:این بازدید با هدف آشنایی دانش آموزان با تجهیزات، محیط کار، رشته های آموزشی فنی و حرفه ای و توسعه فرهنگ مهارت آموزی در بین آنان صورت گرفت

 

ادامه مطلب: بازدیددانش آموزان دبیرستان دخترانه هاجر

بازدید دانش آموزان دوره اول دبیرستان دخترانه سمانه

به گزارش روابط عمومی مرکز خواهران، بازدید دانش آموزی توسط دانش آموزان دبیرستان دخترانه سمانه از کارگاههای آموزشی مرکز خواهران به عمل آمد واز نزدیک با روند آموزشی ازطریق کارشناس مشاوره مرکز ومربیان آگاه شدند.

شاهرخی رئیس مرکزخواهران، با بیان این که قطع به یقین آموزش های فنی و حرفه‌ای در ارتقا مهارت جویندگان کار نقش بسیار موثری دارد،اظهار داشت: بازدید از مراکز آموزشی و آشنایی با تجهیزات کارگاهی فرصت خوبی برای توسعه فرهنگ مهارت آموزی و معرفی آموزش‌های مهارتی منجربه اشتغال برای دانش ‌آموزان است .

وی تنها راه مقابله با بیکاری آینده دانش آموزان را مهارت‌آموزی دانست و تاکید کرد: مهارت آموزی راهی به سوی کارآفرینی است وظرفیت مهمی در ایجاد اشتغال فراهم می‌سازد.

 

بازدید مدیران ستادی از کارگاههای آموزش فنی و حرفه ای خواهران بیرجند

 گزارش روابط عمومی مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران بیرجند:

در دومین روز از هفته ملی مهارت با عنوان آموزش فنی و حرفه ای,جوانان ,مهارت,تدبیروامید بازدید معاون محترم امور اقتصادی و منابع استانداری و همچنین مدیر کل دفتر امور بانوان استانداری به همراه مدیر کل آموزش فنی و حرفه ای خراسان جنوبی و تعدای از مدیران ستادی استان از کارگاه های مرکز آموزش فنی و حرفه ای خواهران بیرجند بازدید نموده و از نزدیک با روندفعالیت های مرکز آشنا شدند. و معاون محترم امور اقتصادی و منابع استانداری بیان کرد:برگزاری این کارگاه ها موجب اشتغال برای خود و دیگران میشود و این امر اقدامی بسیار پسندیده است و با ابراز خرسندی از برگزاری این کارگاهها یاداور شد :برگزاری این کارگاهها نقش مهمی در مهارت اموزی جوانان و ایجاد اشتغال دارد. سرفرازی با اشاره به نامگذاری سال مبنی بر اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال تسریح کرد:در این راستا با توجه به نامگذاری سال باید تمامی دستگاههای اجرایی بسیج شوند و در زمینه اشتغال اقتدامات موثری انجام دهند.