"اللَّهُمَّ کُنْ لِوَلِیِّکَ الحُجَهِ بنِ الحَسَن صَلَواتُکَ علَیهِ و عَلی آبائِهِ فِی هَذِهِ السَّاعَهِ وَ فِی کُلِّ سَاعَهٍ وَلِیّاً وَ حَافِظاً وَ قَائِداً وَ نَاصِراً وَدَلِیلًا وَ عَیْناًحَتَّى تُسْکِنَهُ أَرْضَکَ طَوْعاً وَ تُمَتعَهُ فِیهَا طَوِیلا"

JUX Mega Menu - модуль joomla Видео

دیدار با نماینده ولایت فقیه خراسان جنوبی به مناسبت هفته ملی مهارت

آیت‌الله سیدعلیرضا عبادی صبح امروز در دیدار با مدیرکل و کارکنان فنی و حرفه‌ای خراسان جنوبی اظهار داشت: کار در اسلام از بهترین عبادات شمرده می‌شود اگر چه بسیاری از افراد از کار و شغل به عنوان رشد اقتصادی یاد می‌کنند اما هرگز در این خلاصه نمی‌شود.

وی گفت: هر انسان مسلمانی باید برای تامین زندگی خود کار کند و این نیز از نظر احکام در این شرایط جز واجبات است اما در این خلاصه نمی‌شود و کار بر سلامتی بدن انسان نیز تاثیر بسزایی دارد.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی افزود: کار در بسیاری از جاها یک ورزش بی اسم و نشان است و از نظر روانی نیز کار روی روان اشخاص تاثیر دارد و افرادی که کار می‌کنند از نظر روانی متکی به خود هستند.

عبادی با بیان اینکه انسان‌های بیکار در شخصیت خود یک خلأ احساس می‌کنند تصریح کرد: کار از نظر اجتماعی نیز نقش بسیار ارزشمندی دارد و اگر شهر و کشوری مردم خود را به کار گیرد قطعاً این مردم با کشورهای بی سروسامان متفاوت دارد.

وی ادامه داد: بالاتر از اینها نیز ارزش‌های الهی کار کردن است و خداوند انسان‌ها را طوری آفریده که خودشان به دنبال کار بروند و این نیاز بشر را می‌سازد که در این کار خدا حکمتی نهفته است.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: خدا انسان را از نظر فیزیکی طوری آفریده که با سایر موجودات عالم متفاوت است و استعدادهای انسان، انگیزه‌های انسان و انعطاف پذیری انسان به هم متصل است.

عبادی اظهار داشت: امروز در کنار انواع و اقسام نعمت ‌ها که وجود دارد یکی از نعمت‌های ارزشمند نیز مهارت آموزی و حرفه آموزی است و این که فنی و حرفه‌ای شرایطی به وجود آورده تا جوانان کار ر فرا بگیرند یک نعمت است.

وی افزود: علاوه بر اینکه کار کردن عبادت است و عبادت‌ها باید همراه با قصد قربت باشد و عبادت تنها نماز، روزه و حج نیست بلکه خدمت به جامعه نیز از بهترین عبادت‌ها است

.

اطلاعیه های مهم

سایت های مرتبط

نظرسنجی

از چه طریق با مهارت های مرکز آشنا شده اید؟

سایت - 50%
اقوام و آشنایان - 37.5%
غیره - 12.5%

كل آرا: 8
اين نظرسنجي به پايان رسيده است on: 07 سپتامبر 2015 - 00:00